25.7.2017

V stavebnom aj priemyselnom trhu prevláda dopyt po náradie na benzín. Dôvodov je niekoľko: nikto nechce pri práci zápasiť s káblom a s predlžovací kábel.

Práca s benzínovým náradím

Používanie benzínového náradia nie je samozrejmosťou. Pre dlhú životnosť vyžaduje potrebnú starostlivosť. Porovnať sa dá s aku náradím, ktoré tiež nepotrebuje prívod elektriny. Benzínové náradie však na jedno naplnenie nádrže vydrží pracovať oveľa dlhšie ako na batérie po jednom nabití.

Dôležité je kvalitné palivo

Pre benzínové náradie platí jedna dôležitá podmienka: používajte vždy kvalitné palivo. Myslite na to aj u oleja, bez ktorého sa údržba tohto typu náradia nezaobíde. Jednotlivé časti náradia v pravidelných intervaloch čistite. Zabránite tým usadzovaniu nečistôt a následného poškodenia stroja.

Správny výber

Nielen starostlivosť o benzínové náradie, ale aj jeho správny výber je nevyhnutný. Náradie vyberajte podľa účelu použitia a frekvencie používania. U benzínovej píly a kosačky dbajte na dostatočný výkon, toto náčinie používame v záhradách najčastejšie.

Vhodné skladovanie

Pri dodržaní všetkých pravidiel správnej starostlivosti o benzínové náradie predĺžite jeho životnosť a získate nepostrádateľného pomocníka. Benzínová kosačka vyžaduje aj správne uskladnenie v garáži či záhradnom domčeku. Pred zazimovaním doplňte palivo až na doraz, aby ste zabránili kondenzácii a následným poruchám kosačky. Podobné nároky na skladovanie má tiež záhradný vysávač.

Kontaktní formulář

Meno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefónné číslo
Zadejte telefon
Predmet*
Zadejte předmět zprávy
Správa*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, ze nie ste robot:
Potvrďte, že nejste robot.