13.7.2017

Rozhodli ste sa pre údržbu záhrady? Jednoduché prefabrikáty vám umožní rýchle vybudovanie oporného múru.

Jednoduché múru

Betón už dávno nepatrí medzi nevzhľadné šedé materiálmi. Prefabrikované moduly majú jednoduchú štruktúru, vybrať si môžete klasickú bielu farbu alebo napríklad imitáciu prírodného kameňa. Výhodou týchto múrov je jednoduchá montáž a široké využitie nielen na spevnenie svahu, ale aj budovanie terás, členenie záhrady, apod.

Betónové bloky

Pre opornú stenu do výšky troch metrov vám prídem vhod nielen betónové svahovka. Ich stavba prebieha suchou cestou, je potreba spevniť podklad. Betónové bloky sa ukladajú do betónového lôžka. Pre oporné steny s výškou nad 1,5 m je potreba betónový základ do výšky 0,3-0,4 m. Základovú škáru by sme mali umiestniť do nezamŕzajúcej hĺbky.

Pre nižšie múriky

Nižšia múrika je možné stavať na sucho, stačí len udupaný terén. Technológia suchého murovania však vyžaduje vybudovanie drenáže, ktorá odvedie od steny zrážkovú vodu. Spotreba svahovek sa odvíja od typu a veľkosti svahovek. Svahovka možno osádzať tiež celou radou ozdobných kvetín ako sú skalničky, okrasné trávy aj zakrpatené dreviny. Variant ako tieto múry ozdobiť je nespočetné množstvo. Stačí si vybrať vhodnú kombináciu rastlín medzi sebou.

Palisády

Palisády vám pomôžu rozšíriť možnosti v úpravách pozemku. Hodí sa nielen pre spevnenie svahu, ale aj pre chodníky alebo ako lemovanie okrasných záhonov. Palisády sa vyrába z vibrolisovaného betónu. Môžete s nimi vytvárať rôzne pôdorysné tvary. U palisád rovnako ako u betónových blokov musíte dodržať niekoľko zásad. Všetky sa kladú vedľa seba do oporného lôžka. Každú palisádu musíte mať umiestnenú zvisle a jej zvislosť skontrolovať.

Kontaktní formulář

Meno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefónné číslo
Zadejte telefon
Predmet*
Zadejte předmět zprávy
Správa*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, ze nie ste robot:
Potvrďte, že nejste robot.