6.7.2017

Záhradný bazén je výbornou akvizíciou, ktorú oceníte hlavne v sparných letných dňoch. Na našom trhu si môžete vybrať z celej škály rozličných typov záhradných bazénov. Záleží hlavne na priestorových možnostiach záhrady a naditosti vašej portmonky.

Nekupujte lacné typy

Ak chcete si vo svojom bazéne dosýtosti zaplávať, nemali by ste si vyberať medzi tými najlacnejšími. Cenovo najdostupnejšie bazény sú samozrejme aj tie najmenšie a najviac si ich užijú hlavne deti do desať rokov. Tie v takom krcálku pár temp urobia, ale pre dospelých jedincov to moc nie je. Väčšiu plochu na kúpanie dostanete v prípade, že investujete peniaze do zapusteného bazéna. Tento typ vodnej plochy už zodpovedá predstavám o luxusnom kúpanie. Platí to samozrejme za predpokladu, že vyberiete dostatočne veľké rozmery.

Tvar je dôležitý

Veľkosť však nie je jediným parametrom, ktorý určí, či budete používať bazén na záhrade len k vyčíňanie s deťmi alebo i pre plávanie. Dôležitý je aj tvar. Kruhové bazény sú určené hlavne na hranie rôznych vodných športov, oválne a obdĺžnikové typy už môžu slúžiť aj na plávanie. Zabúdať by ste nemali ani na hĺbku. Pre malé deti sa uvádza ako bezpečná hĺbka jeden meter, ale plavci potrebujú aspoň meter a štvrť. Kompromisným riešením hlavne u väčších vodných plôch je zošikmená podlaha. Tak sa vlk nažerie a koza zostane celá.

Nevyhnutná filtrácia

Samotný bazén nie je v tomto prípade jedinou položkou, do ktorej musíte nasypať peniaze. Ak sa nechcete kúpať v špine, musíte si zaobstarať pieskovú filtráciu a chemické prípravky na čistenie vody od mikroorganizmov. Nie sú to zrovna malé položky, ale oproti cene bazénu sa jedná o zanedbateľné čiastky.

Zastrešenie

Kúpacia sezóna je relatívne krátka. Je však možné si ju predĺžiť. Stačí bazén dôkladne zastrešiť a môžete si užívať kúpanie aj v skorých jarných a neskorých jesenných mesiacoch.

Kontaktní formulář

Meno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefónné číslo
Zadejte telefon
Predmet*
Zadejte předmět zprávy
Správa*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, ze nie ste robot:
Potvrďte, že nejste robot.