21.6.2017

Mobilný dom môžete presúvať aj na dlhé vzdialenosti. Nový si zaobstaráte zhruba od dvanástich tisíc euro.

Kde sa tento trend vzal?

Mobilné domy sa začali vyrábať v 50. rokoch v USA. Využívali je predovšetkým ľudia, ktorí sa sťahovali za prácou. Následne vznikali na okrajoch miest parkovisko s prípojkami. V Európe sa začali používať predovšetkým pre rekreačné účely a obľúbené sú v Holandsku či Nemecku a Veľkej Británii.

Celoročné bývanie

Mnoho ľudí si myslí, že celoročné bývanie v mobilnom dome nie je možné. Nové modely možno využívať celoročne vďaka kvalitnému zatepleniu. Sú využívané napríklad ako prechodné bývanie, než sa dostaví ich vysnívaný dom, ale nájdu sa aj tí, ktorí si zaobstará modulový dom, ktorý rastie s ich potrebami. Niektoré domy sú tiež nízkoenergetické, takže ušetríte nemalé peniaze.

Tak trochu puzzle

Najčastejšie rozmery mobilných domov používaných ako letné chatky sú 9x3 m. K dostaniu sú aj rozmery 4-15 m dĺžky, a 2 - 5 m šírky. Celková výška je medzi 2-4 metre, vnútorná výška má ľahko cez dva metre. Viacmodulový domy sú skvelým riešením pre veľký priestor. Mobilné domy sa podobajú trochu skládačkám, môžete ich ľubovoľne prispôsobovať.

Rozdiel od klasického domu nespoznáte

Moderné mobilné domy sa nijako na pohľad nelíši od klasickej drevostavby. Drevená konštrukcia, strecha pokrytá hliníkovým či pozinkovaným plechom, kedy nechýba ani odkvapy. Na zabezpečenie stability podvozku domu sa používajú skrutkovacie pätky. Mobilné domy možno využívať pre bežné bývanie, rekreáciu, ako hosťovskej izby. Betónové moduly tiež ako kancelárie, školské zariadenia, atď.

Kontaktní formulář

Meno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefónné číslo
Zadejte telefon
Predmet*
Zadejte předmět zprávy
Správa*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, ze nie ste robot:
Potvrďte, že nejste robot.