20.6.2017

Bývanie v panelákovom či nájomnom byte alebo v rodinnej vilke sa zatiaľ rozhodne nestáva prežitkom, ale stále viac ľudí sa zameriava na i iné typy obydlia.

Lacné a priestranné

Typickým príkladom moderného bývania je mobilný dom. Mobilné domy sú širokou verejnosťou stále neprávom zaškatuľkovaný ako o niečo priestrannejšie karavany, ale pravda je úplne inde. V súdobých domoch na kolieskach sa dá bývať celoročne a dokážu poskytnúť svojim obyvateľom obdobný komfort ako dobre zariadený dvojizbový byt. Väčšina predajcov navyše tieto domy ponúka už kompletne zariadené. Nebudete teda musieť dokupovať nábytok ani žiadne elektrické spotrebiče. Všetky vnútorné vybavenie je už v cene.

Rýchla montáž

Ak vám nevyhovuje mobilný dom a dávate prednosť radšej niečomu tradičnejšiemu, môžete si vybrať domov zostavený z panelových dielcov. Montovaný dom je o niečo drahšie ako jeho pohyblivá alternatíva, ale stále je cenovo dostupnejšie ako tehlová stavba rovnakej veľkosti. Ide v podstate o prefabrikát, ktorý sa len zloží dohromady. Vďaka tomu nebudete na výsledok musieť čakať mesiace či dokonca roky, ale iba niekoľko týždňov. Rýchlosť montáže sa samozrejme odvíja od veľkosti a zložitosti celého objektu.

Vhodné aj na podnikanie

Mobilné a montované domy sa hodí nielen na bývanie, ale stále viac podnikateľov ich využíva aj k svojej práci. Hlavným dôvodom je samozrejme príjemná cena. Prebudovať vnútorné priestory domu tak, aby mohli fungovať napríklad ako kancelária alebo kaderníctvo, je otázkou niekoľkých málo hodín. Komerčné využitie sa tak stáva ďalším dôvodom, prečo si mobilný dom zaobstarať.

Na západe sú bežné

V našich končinách sú mobilné domy stále skôr exotickým prvkom, ale napríklad vo Francúzsku alebo v Holandsku sa používajú úplne bežne. Obe krajiny sú v tomto odvetví veľmocami a väčšina mobilných domov, ktoré sú na našom trhu k dostaniu, sa dováža práve z týchto končín.

Kontaktní formulář

Meno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefónné číslo
Zadejte telefon
Predmet*
Zadejte předmět zprávy
Správa*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, ze nie ste robot:
Potvrďte, že nejste robot.