16.6.2017

Dnešné bazény sú cenovo oveľa dostupnejšie ako v predchádzajúcich dekádach. Zďaleka sa už nejedná o doplnok, ktorý si môžu dopriať len tí najbohatších.

Za peknú cenu

Ľudia si bežne predstavujú bazén ako dieru v krajine plnú vody. Tieto predstavy úplne spĺňajú zapustené bazény, ktoré ale stále na slovenských záhradách tvoria menšinu. Oveľa bežnejšie sa pri domoch používajú bazény nadzemné. Sú k dostaniu za rozumnú cenu a nie je kvôli nim potreba hĺbiť žiadne výkopy alebo začínať iné stavebné práce. Sú ľahko zmontovateľné a použiteľné takmer kdekoľvek. Bazén s pevnou stenou potrebuje iba pevné podložie v podobe betónovej dosky alebo dlažby.

Nie sú uspôsobené na plávanie

Bežný zapustený bazén sa dá používať nielen ku ovlaženie, ale aj na plávanie. Aj v nadzemnom bazéne dokážete urobiť pár temp, ale rozhodne nečakajte, že si kvalitne zaplávate. Nízkej cene žiaľ zodpovedá aj veľkosti vodnej plochy. Na pár metroch štvorcových sa dokážu vyblázniť hlavne deti, dospelí jedinci ocenia malý bazén hlavne k osviežujúci kúpeli. Kvalitné nadzemný bazén spoznáte hlavne podľa jeho stien. Tie by mali byť vyrobené z odolného PVC. Výplň by potom mala byť tvorená z pevnej fólie.

Schody

Bazén sám o sebe je fajn, ale bez patričných doplnkov si ho príliš neužijete. Najzákladnejším príslušenstvom sú schodíky. Bez tých si vodu v bazéne príliš neužijete. Dospelý ešte má šancu preklopiť sa cez okraj, ale desaťročné dieťa by sa inak do vody nedostalo. Druhou nevyhnutnou súčasťou každého bazéna by mala byť krycia plachta. Tá sa používa v noci alebo pri zazimovanie a slúži ako ochrana pred rôznymi škodcami a ďalšími nečistotami.

Umiestnite ho kam chcete

Keďže sú nadzemné bazény relatívne ľahké, nie je žiadna ťažkosť je kedykoľvek kamkoľvek premiestniť. To sa hodí hlavne pri príležitostiach, kedy je potrebné na záhrade vykonať výkopové práce.

Kontaktní formulář

Meno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefónné číslo
Zadejte telefon
Predmet*
Zadejte předmět zprávy
Správa*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, ze nie ste robot:
Potvrďte, že nejste robot.