14.6.2017

Ak sa nechcete cítiť ako na divadelnom pódiu zakaždým, keď niekto prejde okolo domu, vymeňte klasický latkový plot za zrakom nepreniknuteľnú bariéru.

Krásny, ale prácny

Vytýčiť hranice okolo svojho pozemku mobilného domu môžete rôznymi spôsobmi, ale ak si chcete zachovať čo možno najviac súkromia, živý plot je určite ideálnym riešením. Plot môžete postaviť len z jedného rastlinného druhu alebo využiť viac odrôd. Pripravte sa ale nato, že údržba týchto zelených hradieb bude veľmi obtiažna. Každá krovina či strom majú trochu iný vegetačný cyklus a starostlivosť o ne tomu musíte prispôsobiť. Je to tá najkrajšia variant, ktorú môžete k zachovanie súkromia použiť, ale zároveň aj tá najprácnejšie.

Veľký múr

Číňania kedysi časť svojej krajiny obohnali veľkú múrov, čo im nakoniec síce moc nepomohlo, ale než sa mongolskej hordy vďaka úplatkom prevalili cez hranice, určite nemali tušenie, čo sa za múrom deje. A to je aj vaším cieľom. Veľká kamenná či betónová stena nie sú síce žiadne výstavné kúsky, ale svoj účel splní a to je to hlavné. Aj v tomto prípade sa ale pomerne dosť zapotíte. Postaviť takú masívnu zábranu bude chcieť nielen veľa úsilia, ale aj financií. Na rozdiel od živého plota sa o dobre postavenú stenu nebudete musieť po jej vybudovaní ďalej starať.

Jednoduché riešenie

Nie je potreba prerábať kvôli súkromia časť či dokonca celý plot, v mnohých prípadoch stačí iba použiť vonkajšiu zástenu. Tá sa dá rozprestrieť okolo bazéna alebo terasy. Pred pohľady zvedavcov a ostrým slniečkom chránia len časť pozemku, ale ak ich niekoľko umiestnite na strategické miesta, amatérskych paparazzi sa už nebudete musieť obávať.

Ploty z prútia

Využiť môžete aj ploty z vŕbových prútov. Sú úplne bezúdržbové a cenovo výhodné. Slúži rovnako ako clony primárne na zakrytie výhľadu cudzím osobám. Nemusí stáť ani samostatne, môžete ich ľahko namontovať na už existujúci plot.

Kontaktní formulář

Meno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefónné číslo
Zadejte telefon
Predmet*
Zadejte předmět zprávy
Správa*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, ze nie ste robot:
Potvrďte, že nejste robot.