13.6.2017

V súčasnej dobe je možné využívať pre stavby oplotenia a múrikov v záhrade celú škálu materiálov. Používajú sa gabiony, Vibrolisované bloky, betónové oporné múry, tvárnice a mnoho ďalšieho.

Staviame základy

V závislosti na miestnych geologických podmienkach je pred stavbou múru nutné postaviť betónové základy. Na vybudovaný a izolovaný základ potom postavíte prvý rad tehál či betónových modulov. Dekoratívne tvarovky sa potom ukladajú do lepidla.

Technologické zásady

Stavebné práce tohto druhu je potrebné vykonávať za dodržania všeobecných technologických princípov. Pri murovaní plotových tvárnic je tiež nutné si všetko rozvrhnúť, vrátane dilatačných škár. K ich uzavretie sa používa silikón.

Všeobecný postup

Pri stavbe akejkoľvek oporné múry je potrebné vždy dbať na to, aby nedošlo k znečisteniu pohľadových častí tehál či tvárnic. Použiť môžete maltu alebo suchú murovacie zmes. Betónové bloky možno na seba stavať aj bez akéhokoľvek murovacieho materiálu. Ploty a múriky musia byť ukončené najrôznejšími typmi zákrytových prvkov, ktoré sa s betónovými blokmi vhodne kombinujú.

Vibrolisované betónové prvky

Vibrolisované betónové prvky si môžete vybrať v mnohých farebných prevedeniach - v prírodnej šedej, tehlovej či antracitovej farbe. Všetky prvky môžu byť testované na odolnosť voči mrazu, aj z hľadiska trvanlivosti. Betónové oporné múry možné navyše využiť mnohými rôznymi spôsobmi. Napríklad na vybudovanie terasy, oddelenie kompostu od okrasnej časti záhrady, atď.

Kontaktní formulář

Meno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefónné číslo
Zadejte telefon
Predmet*
Zadejte předmět zprávy
Správa*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, ze nie ste robot:
Potvrďte, že nejste robot.