12.6.2017

Doba kúpaní je tu a váš bazén vyžaduje správnu starostlivosť, než sa vrhnete na kúpanie.

Nestačí len zložiť plachtu

Máte pri dome bazén? Potom nestačí len zložiť plachtu. Voda bude najskôr v bazéne kalná a zelená, na dne nájdete nečistoty a špina. K vyčisteniu tejto špiny môžete využiť moderné gélové čističe. Nečistoty zoberte sieťkou, vodu dopustí na správnu výšku a prefiltrujte.

Chémia na bazén

Aj napriek starostlivé zazimovanie a ošetrovanie vody, je potreba na jar použiť bazénovú chémiu. Je potrebné nastaviť a udržiavať vhodné pH. Malo by byť v rozmedzí 6,8 až 7,6. V opačnom prípade sa rapídne znižuje účinnosť prostriedkov a voda sa rýchlo kazia. Pravidelne merajte tiež hodnotu chlóru a tvrdosť vody udržujte pod 18 N.

Piesková filtrácia

Aby ste dosiahli skutočne čistej vody v bazéne, je potrebné ho vybaviť kvalitné pieskovou filtráciou. Vyberajte tiež vhodné prípravky, ktoré majú zdravotné atesty, predpísané certifikáty. Pozor dajte na nevhodné chemické zlúčeniny. Piesková filtrácia dokonale vyčistí nečistoty v bazéne, ale aj o tú je potrebné dbať náležite.

Čo keď sa voda kazia?

Občas sa môže stať, že sa voda aj napriek všetkej starostlivosti kazí. Do vody zamiešajte flokulant, ktorý vytvorí zrazením z kalu chuchvalce, ktoré následne vysajete pomocou bazénového vysávača. Vodu následne filtrujte tak dlho, až je znovu jasná. Taktiež pridajte chlórový prípravok s rýchlym účinkom. Ak vám do bazéna napáda lístia či iné nečistoty, pomôžte si sieťkou, ktorú vytiahnete nečistoty z povrchu bazéna.

Kontaktní formulář

Meno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefónné číslo
Zadejte telefon
Predmet*
Zadejte předmět zprávy
Správa*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, ze nie ste robot:
Potvrďte, že nejste robot.