22.5.2017

Udržiavať záhradu v dobrom stave nie je práve ten najjednoduchší úloha, ale s patričným náradím sa to zvládnuť dá.

Kvalitná kosačka

Aj u mobilného domu je potreba starať o záhradu. Záhrada, to je hlavne zelená plocha, ktorú tvorí tráva. A o tú je potreba starať. Stačí ak vám mať priemerné hustý trávnik, nemusíte používať žiadne špeciálne hnojivá ani každý deň pažiť zalievať. Raz za čas je ale nutné naštartovať kosačku a trávnatú plochu skrátiť. Bežná kosačka ale nedokáže pokryť všetko. Miesta s kríkmi, stromami alebo v tesnej blízkosti domu je potreba zastrihnúť strunovky. Nezaobstarávajte si ale ten najlacnejší typ. Tie sú nielen kazové, ale zvyčajne ani príliš ergonomické.

Jednoduchšie strihanie

Oveľa jednoduchšie a zároveň aj oveľa zábavnejšie ich použiť na kosenie trávnika záhradný traktor. Tento stroj nemusíte sťažka tlačiť pred sebou, proste len nasadnete a kosíte a kosíte. Je to vhodný pomocník hlavne do rozľahlých záhrad, ktoré svojou veľkosťou pripomínajú šíre pláne a kde by ste si aj s tou najmodernejšou kosačkou akurát zhuntovali chrbát. Určite si kúpte výkonný traktor s kvalitným motorom, ktorý nemá problém vyjsť aj strmšie kopce. Ak máte montovaný dom s rozľahlým pozemkom, traktor do záhrady oceníte.

Strihanie plotu

Veľa záhrad nechráni bežný drevený či kovový plot, ale rastlinná bariéra. A rovnako ako tradičné plot je potreba natierať, tak živý plot je nevyhnutné zastrihávať. O ihličnany nie je potrebné sa príliš starať. Tie bohato postačí zastrihnúť dvakrát do roka. K tomu možno využiť aj manuálne nožnice. U rýchlo rastúcich listnatých krovín je to ale naopak. Skracovanie by ste mali vykonávať pravidelne a bez krovinorezu to zvyčajne nejde. Z častého používania manuálnych nožníc si môžete uhnať aj zápal karpálneho tunela.

Skladisko

Po práci by ste mali schovať všetko náradie na suché a bezpečné miesto. Najlepšie je postaviť si stredne veľký záhradný domček, do ktorého zvládnete ukryť nielen menšie nástroje, ale zaparkovať aj so záhradným traktorom.

Kontaktní formulář

Meno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefónné číslo
Zadejte telefon
Predmet*
Zadejte předmět zprávy
Správa*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, ze nie ste robot:
Potvrďte, že nejste robot.