19.5.2017

Rozhodli ste sa pre zastrešenie pergoly? Ak áno, vhodným variantom je hliníková pergola v spojení so zastrešením pomocou polykarbonátu. Ponúka tie najoptimálnejšie úžitkové vlastnosti. Polykarbonát je moderný materiál, ktorý skvele doplní hliníkovú konštrukciu.

Prepustí aj 80% svetla

Prednostné polykarbonátu je celý rad jeho vlastností. Výborné je, že napríklad veľmi dobre odoláva poškodeniu. Hliníkové pergoly osadené polykarbonátovými doskami sa stávajú takmer nerozbitné. Oceníte to v prípade, že budú padať väčšie krúpy.

Riziko poškodenia rôznych materiálov v takýchto prípadoch výrazne stúpa. Ďalej ide o veľmi ľahké dosky, s ktorými nie je problém akokoľvek manipulovať, sťahovať ich. Podstatné je, že sú dosky opatrené UV filtrom, ktorý neprepustí žiadne škodlivé UV žiarenie. Môžete teda pod zastrešenou hliníkovou pergolou zdržiavať aj vtedy, keď praží slnko. Zdôrazniť musíme aj to, že polykarbonát ponúka vysokú priepustnosť svetla, ktorá je úplne porovnateľná so sklom. Dokáže bez problémov prepustiť 80% svetla. Obvykle presný údaj o priepustnosti závisí od hrúbky dosky.

Ponúka aj dobrú izoláciu

Zároveň existujú aj rôzne typy polykarbonátových dosiek. Sú dvojstenné, prípadne čtyřstěnné- komôrkové. U komôrkových polykarbonátových dosiek sa medzi doskami nachádza vzduch. Tento systém zabezpečí, že nedochádza k prakticky žiadnym alebo len minimálnym energetickým stratám. Táto vlastnosť je dôležitá však hlavne u uzavretých objektov, u ktorých je potrebné zabezpečiť kompletné pokrytie stien i strechy - napríklad u skleníkov.

Hliníkové pergoly Pollard ale toto príliš nevyužijú. Aj tak ale polykarbonát ponúka svojou nerozbitnosťou, vysokou priepustnosťou svetla (pre porovnanie - sklo má priepustnosť asi 91%, čulú zhruba o 11% vyššie ako polykarbonát, čo nie je tak veľký rozdiel).

Kontaktní formulář

Meno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefónné číslo
Zadejte telefon
Predmet*
Zadejte předmět zprávy
Správa*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, ze nie ste robot:
Potvrďte, že nejste robot.