18.5.2017

Chcete svoj príbytok na kolieskach obývať po celý rok? Potom je potrebné uvažovať o dokonalom zateplenie a izoláciu. Niektoré domy sú už zateplené, ale starších modelov je potrebné vykonať revitalizáciu.

Zabezpečte si teplo

Pre dosiahnutie optimálneho zateplenie mobilného domu sa odporúča vykonať tepelnú izoláciu podlahy a strechy, čím zabránite nechceným únikom tepla. Preveďte tiež revíziu okien a dverí. Vďaka zatepleniu navyše získa mobilný dom úplne nový vzhľad. Ak máte dom staršieho dátumu výroby, môžete mu dať novú fasádu.

Vykurovanie

Mobilný dom môžete tiež pohodlne vykurovať, napríklad prostredníctvom kachľových pecí, vrátane krbovej vložky a komínového systému. Existuje i rad ďalších možností, ako si v montovanom dome vytvoriť teplo. Inštalovať môžete klimatizáciu, tepelné čerpadlo, rekuperačnú jednotku, solárny panel alebo vykurovaciu fóliu.

Vonkajší obklad

Okrem vnútorných úprav je možné tiež pristúpiť k vonkajším úpravám mobilného domu. Použiť môžete fasádne obklady z kameňa a ďalších prírodných materiálov. Zatepliť možno aj pomocou syntetických obkladov. Zateplenie mobilného domu vám prinesie celý rad výhod. Zvýšia komfort a predĺži životnosť stavby, takisto ušetríte nemalé peniaze na energie.

Kontaktní formulář

Meno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefónné číslo
Zadejte telefon
Predmet*
Zadejte předmět zprávy
Správa*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, ze nie ste robot:
Potvrďte, že nejste robot.