16.4.2017

Zaujala vás možnosť zaobstarať si mobilný dom? Nechajte si čas na rozmyslenie a zvážte, ktorý dom montovaného domu bude pre vás najvhodnejší. Odpovedzte si niekoľko nižšie uvedených otázok, aby ste zvolili tú najlepšiu variantu.

1. Za akým účelom chcem dom kúpiť?

Zaobstarať si mobilný dom nemusíte len pre bývanie. Mnoho ľudí ho využíva ako pracovňu, ateliér, trucovňa alebo ho prebuduje na sídlo firmy. Mobilné domy možno použiť aj ako pôsobisko kaderníctvo, čerpacích staníc a mnoho ďalšieho. Preto je potrebné zvoliť ten pravý.

2. Bude slúžiť pre celoročné bývanie?

Dôležitou a úplne zásadný otázkou je, či budete využívať svoj mobilný dom na trvalé bývanie alebo ho potrebujete iba ako rekreačné či dočasné bývanie. Po uplynutí tejto doby môžete domček predať, prípadne ho prenajímať ako bývanie pre turistov. Rovnako dôležitou potom je otázka, pre koľko osôb bude dom slúžiť. Podľa toho prispôsobíte veľkosť svojim potrebám.

3. Koľko chcem do obstarania domu investovať?

Táto otázka sa týka vášho finančného rozpočtu. Máte stanovenú hornú hranicu ceny mobilného domu? Podľa tejto hranice sa potom odvíja veľkosť a typ domu. Nedajte však na cenu ako najdôležitejšie kritérium. Je potreba staviť na kvalitu domu, správnu veľkosť a dispozičné riešenie.

4. Čím budem kúriť?

V prípade, že budete svoj Mobilheim obývať celoročne, je potrebné si ujasniť, čím budete kúriť. Mobilný dom možno vykurovať elektrinou, plynom ktoré sú veľmi nákladné. Zaobstarať si možno krbové kachle, ktorá vykúzli príjemnú atmosféru a sálavé teplo dokonale vykúri domácnosť.

Kontaktní formulář

Meno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefónné číslo
Zadejte telefon
Predmet*
Zadejte předmět zprávy
Správa*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, ze nie ste robot:
Potvrďte, že nejste robot.