15.5.2017

Zaobstarať si záhradný nábytok je oveľa zložitejšie rozhodnutie než si zaobstarať nábytok napríklad do obývacej izby. Je potrebné dbať nielen na výtvarnú stránku, ale oveľa viac aj na nepoddajnosť.

Môže byť aj plast

Aj u mobilného domu môžete mať terasu a na nej kvalitný nábytok. Obyčajné plastové stoličky a stôl nie sú práve vrcholom nábytkárskeho dizajnu, ale vyznačujú sa vysokou odolnosťou, čo je pre vonkajšie posedenie veľmi dôležitý aspekt. Zvlášť, ak plánujete mať posedenie hneď vedľa bazéna. Ani v tomto prípade nemusíte rezignovať na vzhľad, len je potrebné poobzerať sa po luxusnejším tovaru. Plastové zostavy môžu byť pevné aj aj oku lahodiaci. Dajú sa navyše kúpiť v mnohobarevných variantoch.

Tradičné drevo

Na záhradu k montovanému domu môžete vytiahnuť aj drevený nábytok. Tu ale pozor, nezaobstarávajte si zostavu, ktorá nie je vopred riadne ošetrená. Čoskoro by ste ju totiž mohli vyhodiť do kontajnera. Drevo ako také vyzerá na záhrade skvele, len na neho musíte dať väčší pozor. Nejde o to, že by vám ho ukradli susedia. Drevo totiž rado vysychá, ale dobre mu nerobí ani dážď. Preventívne nátery ochrannými oleji sú v tomto prípade nutnosťou. Nemusíte to ale praktizovať každý týždeň, bohato postačí spomenúť si dvakrát do roka.

Sedenie z kovu

Menej konvenčné je záhradný nábytok z kovu. Je vysoko odolný a nepostráda istý druh chladné elegancie. Na rozdiel od dreva tu nie je potrebné sa akokoľvek starať o udržiavanie sedenie v kondícii. Jediné, čo bude potrebné raz za čas urobiť, je nábytok utrieť od prachu. Kov môže byť pomerne ťažký, ale ak siahnete po ľahkom hliníku, prenášanie stoličiek a stolíkov nebude taká drina. Nábytok z kovu nemusíte prechovávať v žiadnych špeciálnych podmienkach. Môže byť celý rok na daždi a nič sa mu nestane.
So strechou alebo bez?

Dôležitým faktorom pri výbere nábytku je jeho umiestnenie. Je obrovský rozdiel, ak si chcete vybaviť zimnú záhradu alebo nezastrešený terasu. Čím menej vonkajšej ochrany, tým väčšia odolnosť by nábytok mal mať.

Kontaktní formulář

Meno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefónné číslo
Zadejte telefon
Predmet*
Zadejte předmět zprávy
Správa*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, ze nie ste robot:
Potvrďte, že nejste robot.