12.5.2017

Betón sa do záhrady hodí v akejkoľvek podobe. Oproti prírodnému kameňu je veľmi lacný, vyzerá krásne v akejkoľvek podobe.

Betónové múriky a chodníčky

Betónové oporné múry a chodníčky je vhodné doplniť okrasnými trávami alebo vodnou plochou, ktoré vzhľad záhrady zmäkčí. Použiť môžete betón tiež v podobe plotu, ktorý chráni váš pozemok aj súkromie.

Chodníčky a cesty

Chodníky a cesty, ktoré vedú záhradou, podčiarknu jej geometrický koncept, najmä vtedy, keď majú dlaždice pravidelný tvar. Na trávnatej plochy môžete použiť dlaždice nepravidelného tvaru, aby tam vynikli. Miesta, ktoré je ťažké vydláždiť, vysypte štrkom. Strážte si protisklzovosť materiálu alebo vyberte hrubší povrch. Betón je mrazuvzdorný, nasiakavý a predovšetkým je jeho pokládka jednoduchá a rýchla.

Múry a múriky

Oporné múry pomôžu porovnať svah. Pomocou pevných betónových modulov môžete vytvoriť terasy, schodisko do svahu. Tieto múry z betónu sú veľmi pevné, stačí ich uložiť do betónového lôžka. Menšie múriky môžete vybudovať v okolí altánku a iných vonkajších posedenie. Ak nechcete len sivé múry, môžete na ne vysadiť skalku, prípadne môžete zvoliť betónové tvárnice v mnohých farbách a tvaroch, ktoré zasypete zeminou a vysadíte do nich bylinky, jahody či kvetiny.

Starostlivosť o betón

Betón v podobe oporných múrov či dlažby sa veľmi ľahko udržuje. Stačí použiť raz za čas tlakovú umývačku. Čo sa týka dlažby, je treba ju zbaviť buriny, prípadne časom znovu vyškárovať kremičitým pieskom. Vybrať si môžete aj špeciálne čističe na zámkovú dlažbu, ktoré ju zbaví nečistôt ako sú olejové či soľné škvrny.

Kontaktní formulář

Meno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefónné číslo
Zadejte telefon
Predmet*
Zadejte předmět zprávy
Správa*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, ze nie ste robot:
Potvrďte, že nejste robot.