10.5.2017

Mať v súčasnosti vlastní dom nemusí byť pre väčšinu tak nereálne ako v minulých dekádach. Je však potrebné zabudnúť na bývanie v tehlovej stavbe, ale hľadať alternatívy.

Cenovo najdostupnejší

Zďaleka najlacnejšie možností, ako dnes bývať vo svojom vlastnom dome, je zaobstarať si mobilný obydlia. Mobilný dom dokáže poskytnúť vysoký komfort bývania nielen pre jednotlivcov, ale aj pre rodiny s deťmi. Mnoho typov sa síce hodí skôr na rekreáciu, ale v prípade luxusnejších verzií nemôžete šliapnuť vedľa. Miesta v nich je mnohokrát aj viac ako v byte v paneláku, bývajú ale oveľa lepšie zateplené. Aj vďaka tomu sa dá v mobilných domoch novej generácie bez problémov bývať aj v zimných mesiacoch. Väčšina predajcov je naviac ponúka s plnou vnútornou výbavou, ktorá je už v cene.

Betónové rodinné vilky

Ďalšou cestou, ktorou sa môžete za lepším bývaním vydať, sú panelové rodinné domy. Tie sú už o niečo drahšie ako mobilné varianty, ale stále sa jedná o cenovo výhodné bývanie. Navyše stavba malého panelového domu nie je časovo príliš náročná. Budova menších rozmerov môže byť kompletne hotová do štyroch týždňov. Montovaný dom je v podstate prefabrikovaná stavebnice a teda sa nie vždy musí konať po architektonickej stránke o očarujúce dielo, však svoj účel plní dokonale.

Domy z dreva

Kov aj betón sa pri stavbe čohokoľvek používajú zďaleka najviac, ale ani drevo nepovedalo svoje posledné slovo. Minimálne vo sfére rodinných domčekov dnes zažíva malú renesanciu. Drevostavby sú veľmi populárne po celom svete a aj u nás sa pomaly udomácňujú. Prírodné materiály majú svoj pôvab, ktorého neživé suroviny ťažko kedy dosiahnu. Aj v prípade drevostavieb sa jedná skôr o montáže než o stavby v tradičnom zmysle. A vďaka tomu je ľahké je rýchlo zrealizovať.

Vyberte si alternatívu

Ak chcete bývať vo svojom a mať súkromie, najlepšou voľbou je rodinné stavení. Nemusí sa ale jednať zrovna o tehlový dom. Alternatívy v podobe mobilných domov či montovaných viliek z betónu či z dreva sú tiež pomerne atraktívne. A to nie iba ponúkaným priestorom, ale aj nízkou cenou.

Kontaktní formulář

Meno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefónné číslo
Zadejte telefon
Predmet*
Zadejte předmět zprávy
Správa*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, ze nie ste robot:
Potvrďte, že nejste robot.