9.5.2017

Nechať si v súčasnosti postaviť priestranný rodinný dom, kvalitné garáž či komfortné kancelárie je oveľa jednoduchšie a hlavne lacnejšie ako v minulosti.

Lacné bývanie

K stavbe obydlia sa betón používal už za starého Ríma. Tento vysoko odolný materiál ale stratil u mnohých na atraktivite vďaka komunistickým králíkárnám, ktoré dnes stoja takmer v každom meste. V poslednej dobe sa ale betón ako hlavná stavebná zložka používa ku stavanie domov zase. Nejde ale o strohé paneláky, ale o rodinné domy zostavené z modulov. Z nich sa dá poskladať ľahko a rýchlo krásna rodinná vilka, ktorá však nestojí ani zďaleka toľko ako alternatíva z tehál. Montovaný dom je navyše lacný spôsob bývania.

Pracovné prostredie

Z betónových modulov sa nezostavujú len domy na bývanie, ale aj k práci. Najtypickejším príkladom sú benzínovej pumpy. Tie sú zvyčajne malé a skladajú sa z jedného či dvoch modulov, takže sú hotové prakticky okamžite. Obdobné je to aj s Večerka. Oveľa pracnejšie je stavba administratívnej budovy alebo dokonca škôlky. Pracnejšie v rámci betónových modulov. Oproti bežnému konštruovanie budov ide o zanedbateľný čas.

K parkovaní

Aj garáže môžu mať betónovú podobu. Na rozdiel od stavby bežných budov pre jednomiestnu garáž nepotrebujete moduly kombinovať, stačí iba jediný. Ten sa vybaví vrátami, strechou a ďalšími doplnkami, ktoré sú u garáže nevyhnutné a počas pár dní máte kryté parkovanie pred domom. Ani prostá garáž ale nemôže ležať len tak na zemi, je potreba pre ňu vytvoriť vhodné podložia. Nemusíte rovno stavať základy, stačí jednoduchá doska, do ktorej sa konštrukcie ukotví.

Nový štýl stavaní

Budovať si leta drahý tehlový dom už dnes postráda zmysel. Nie je potreba voliť drahé a pracné riešenie, oveľa jednoduchšie je zaobstarať si montované bývanie z betónových modulov. Do mesiaca sú všetky práce hotové a vy sa môžete sťahovať do nového. A to za akceptovateľnú cenu.

Kontaktní formulář

Meno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefónné číslo
Zadejte telefon
Predmet*
Zadejte předmět zprávy
Správa*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, ze nie ste robot:
Potvrďte, že nejste robot.