5.5.2017

Bývanie v rekonštruovanom podkroví je dnes úplne bežnou záležitosťou. Pôdne byty sú väčšinou na nerozoznanie od tých klasických, až na strešné okná. Strešné okná môžete mať aj v mobilnom dome.

Problémy so spánkom

Strešné okná sú špecifické dvoma vecami. Majú výklopný spôsob otvárania a svetlo skrze nich preniká v inú dobu než u bežných okien na rovnakej strane. To môže byť veľmi nepríjemné, hlavne pri pokuse o zaspatie, napríklad po nočnej. Navyše slnko nie je jediný problém, skúste zaspať potrebné pri splne. Preto je vhodné aj tento typ okien zaopatriť nejakým druhom tienenia. V súčasnosti ich je dostupných pomerne dosť, ale nie všetky sú účinné. Mobilný dom si môžete tiež vylepšiť mnohými spôsobmi.

Tradičné tienenie

Najmenší peniaze vás bude stáť prekrytie okná látkou. To ale nie je príliš estetické riešenie, navyše väčšinou ani efektívne. Oveľa lepšie je zaobstarať si žalúzie. Týmto spôsobom zakrýva okná väčšina ľudí. Tá už sú žalúziami zvyčajne vybavené už pri dodaní. Aj tak ale nie sú žalúzie ktovieako drahé. Výhoda tohto tienenie spočíva aj v tom, že si môžete pomocou jednoduchého mechanizmu regulovať množstvo svetla, ktoré pustíte dovnútra.

Modernejšie systémy

Ak vám nevadí si priplatiť za kvalitu, vyberte si radšej vonkajšiu roletu alebo vonkajšiú markízu. Tieto systémy nie sú len o tienenie, ale aj o tepelnej pohode. Aj malé dieťa vie, že kam dopadajú slnečné lúče, tam sa vyvára teplo. A hlavne v letných mesiacoch je strešné okno skôr problém. Ochranu pred vyparením vám môžu poskytnúť práve vonkajšie rolety, respektíve markízy. Dokážu totiž pohltiť väčšinu tepla. A to aj v čase, keď nie sú plne zatiahnuté.

Nielen kvôli tienenie

Mimo letné obdobie bohato postačí klasické žalúzie aj na strešné okno, ale akonáhle začnú prvé tropické dni, je lepšie sa presťahovať do mrazničky. Moderné systémy, ktoré tienia z vonku, ale zvládnu doma udržať aspoň znesiteľnú teplotu i pri veľkých horúčavách. Problémom môže byť ich vyššia cena. Aj montovaný dom môže vyzerať krásne.

Kontaktní formulář

Meno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefónné číslo
Zadejte telefon
Predmet*
Zadejte předmět zprávy
Správa*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, ze nie ste robot:
Potvrďte, že nejste robot.