4.5.2017

Neviete si predstaviť leto bez kúpania, ale už nechcete chodiť stále na to isté kúpalisko? Aj k mobilnému domu si môžete zaobstarať bazén.

Bazén je dostupný všetkým

Dnes je bazén dostupné riešenie pre všetkých. Vybrať si môžete vhodný variant k dome, chalupe aj mobilnému domu. Vybrať si môžete rôzne tvary i veľkosti, so zastrešením, zapustené či nadzemné. Kľúčovou otázkou je lokalita a jej klimatické podmienky. Bazén sa napríklad neoplatí budovať na severnom svahu v horskej oblasti. Podľa počtu osôb aj veľkosti pozemku vyberte vhodnú veľkosť bazéna.

Zastrešenie predĺži kúpanie

Letné sezónu si môžete predĺžiť pomocou zastrešenie bazéna. Myslite však na to, že bazén nie je len zábavou, ale vyžaduje aj pravidelnú údržbu. Je vhodné sa zoznámiť s princípom mechanické filtrácie a udržiavať bazén v čistote. Nezabudnite tiež na vhodné čistiace prostriedky, bazénovú chémiu.

Príslušenstvo

Aj u montovaného domu môžete mať plnohodnotný bazén s príslušenstvom. Môžete bazén opatriť osvetlením, protiprúdom, šmýkačkou alebo skokanským mostíkom. Vždy myslite na bezpečnosť detí. Terasu voľte z nekĺzavého materiálu. Pitná voda do bazéna by mala byť blízko bazénu.

Venujte pozornosť umiestneniu

Umiestnenie záhradného bazéna je potrebné venovať dostatočnú pozornosť. Zvážte všetky jeho väzby na dom. Podložie bazéna musí byť stabilné a pevné. Rozhodne nestavajte bazén na svahu, kde sa zosúva zemina. Vybudovať terasu pre bazén môžete napríklad pomocou oporných múrov. Bazén by mal byť v blízkosti technického zázemia bazénu a zdrojmi vody. Takisto nestavajte bazén na bažinaté a ílovitej pôde.

Kontaktní formulář

Meno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefónné číslo
Zadejte telefon
Predmet*
Zadejte předmět zprávy
Správa*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, ze nie ste robot:
Potvrďte, že nejste robot.