2.5.2017

Oplotiť svoj pozemok alebo vybudovať oporu svahu môžete veľmi jednoducho. Pomôžu vám k tomu oporné múry z betónu.

Spevnenie terénu

Najmä záhrady sa svažitým terénom vyžadujú budovanie terás či spevnenie svahu. Pomôžu vám k tomu kamenné či betónové múriky. Pomôžu porovnať výškový rozdiel a zabrániť zosuvu svahu v daždivom počasí.

Betónové oporné múry a ich výhody

Betónové oporné múry majú tieto výhody:

  • nízka cena
  • jednoduchá montáž
  • variabilita
  • veľká odolnosť voči počasiu


Nielen praktický doplnok do záhrady

Oporná múrik z betónových blokov nie je len praktický doplnok do záhrady. Vybrať si môžete klasické betónové bloky alebo betónové tvarovky, ktoré sú veľmi okrasné. Vybrať si môžete veľa veľkostí, tvarov i farieb. Postaviť si túto múrik nie je žiadny problém. Betónové múry môžete ľubovoľne skladať, kombinovať sa oporné múry, môžete z nich vybudovať napríklad vyvýšené záhony pre letničky. Možností, ako bloky z betónu využiť, je nespočet.

Bez malty ľahko a rýchlo

Moderné oporné múry umožní vystavať pevnú stenu bez malty. Môžete ju vybudovať až do výšky 2,5 m. Dôležité ju umiestniť do pevného betónového podložia. Nižšia múrik do betónu nemusíte budovať, ale ak chcete aby bola skutočne funkčná, je to lepšie variant. Z oporných betónových múrov vybudujete terasu, oddelíte trávnik od príjazdovej cesty, postavíte z nej schody alebo z nej vybudujete napríklad ihriská pre deti. Ak sa bojíte nudné šedi, vyberte si farebný betón alebo stene osázejte popínavými rastlinami. Jednoduché bloky môžete skladať na seba či vedľa seba. Betón je ekologický materiál, naprosto nezávadný voči prírode.

Kontaktní formulář

Meno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefónné číslo
Zadejte telefon
Predmet*
Zadejte předmět zprávy
Správa*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, ze nie ste robot:
Potvrďte, že nejste robot.