27.4.2017

Mobilné domy boli u nás ešte donedávna málo známe. V posledných rokoch ich popularita stúpa. Je mobilný dom plnohodnotnou náhradou klasického bývanie?

Výhody mobilného bývanie

Prvou výhodou je rýchla dostupnosť mobilného domu. Bývať môžete v skutočne krátkom čase. Mobilný dom je možné kedykoľvek a kamkoľvek presťahovať. Mobilné domy nie sú pevne späté so zemou. Mobilheim môže byť v podobe domu s oceľovým podvozkom alebo z betónových prefabrikátov.

Ako sa býva v mobilnom dome?

Bývanie v mobilnom dome sa veľmi priblížilo bývania v klasickom dome. Preferujú ho predovšetkým mladé páry, ktoré začínajú spolu žiť, rodiny s deťmi alebo seniori, pre ktorých bol ich súčasný byt už moc veľký. V mobilných domoch sú oveľa nižšie náklady na bývanie, výhodou je, že nepotrebujete základovú dosku. Lacno vás vyjde tiež poistenie mobilného domu, navyše nemusíte platiť žiadne dane.

Mobilný dom pre súkromné ​​bývanie i verejnosť

Montované domy sú využívané pre ubytovanie v súkromí, napríklad ako postavíme murovaný dom alebo na dlhodobé bývanie, ale často ich využívajú tiež rôzne kempy a penzióny pre ubytovanie hostí. Životnosť mobilného domu je potom 15 - 70 i viac rokov. Zaobstarať si môžete montovaný dom rôznych rozmerov a to úplne nový alebo si môžete podľa svojich predstáv zrekonštruovať staršie.

Nevýhody mobilného domu

Jedinou nevýhodou mobilného domu môže byť jeho obdĺžnikový tvar a rozmery. Betónové moduly možno ľubovoľne k sebe pridávať, budovať prízemný či poschodové bývania. Pre niekoho je nevýhodou, že nie je dom spätý pevne so základovou doskou.

Kontaktní formulář

Meno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefónné číslo
Zadejte telefon
Predmet*
Zadejte předmět zprávy
Správa*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, ze nie ste robot:
Potvrďte, že nejste robot.