26.4.2017

Záhrady sa svažitým terénom možno vymodelovať a zabezpečiť s použitím oporných múrov.

Oporné múry vyrovnajú výškové rozdiely

Potrebujete vybudovať vo svahu terasu, menšie ihrisko pre deti? Výraznejšie výškové rozdiely pomôžu vyrovnať oporné múry. Pozemok tak môžete využiť oveľa efektívnejšie. Navyše pevné múry zaistí zosúvaniu svahu. Svahovité záhrady majú svoje čaro, ale nemajú príliš praktického využitia. Pomocou oporných múrov na nich vybudujete rovnú plochu pre odpočinok, posedenie aj hracie aktivity detí.

Stavba oporné múry

Betónové bloky oporných múrov alebo kamenná múrik. Riešenie, ako porovnať svah je celý rad. Betónové múry sa stavia do betónového lôžka, čo zaistí stabilitu pri stenách vyšších ako 80 cm. Menšie kamenné múriky môžete postaviť na sucho. Aby ste nemali príliš dlhú a rovnú plochu, vysaďte tiež kvety.

Nielen estetický doplnok

Oporná stena môže mať aj príjemný vzhľad. Môžete si vybrať farbu betónu, múry nechať Orust rastlinami či inak vyzdobiť. Použiť môžete tiež farebné betónové tvarovky, vďaka ktorým vytvoríte múrik ako dekoratívny prvok záhrady.

Moderný systém oporných múrov

Moderný systém oporných múrov umožní využitie aj pri stavbe do výšky. Záhrada ozvláštnená terasou z betónových blokov získa na atraktivite a zaujímavosti. Tieto betónové bloky môžu poslúžiť aj na stavbu schodov pre terasu vo svahu, na zabezpečenie svahu. Menšie tvarovky poslúži len ako dekoratívne prvky. Pri výbere materiálov do záhrady by mal byť betón jednoznačnou voľbou. Je ekologický, lacný, nenaruší vzhľad záhrady. Betónové prefabrikáty sú priamo žiaduce pre väčšie betónové steny pre porovnanie terénu. Naopak sa vyhnite drevu, ktoré nemá v porovnaní s betónom takmer žiadnu životnosť.

Kontaktní formulář

Meno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefónné číslo
Zadejte telefon
Predmet*
Zadejte předmět zprávy
Správa*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, ze nie ste robot:
Potvrďte, že nejste robot.