21.4.2017

Betónové múry nie sú len kus betónu, ktorý vám na pozemku prekáža. Naopak majú mnoho užitočných funkcií.

Oporné múry do záhrady

Oporné múry sú užitočným prvkom do záhrady. Sú skvelým riešením pre oporu svahov do výšky maximálne troch metrov. Stavia sa do betónového základu, čím je zaistená ich pevnosť a odolnosť. Pre opornú stenu nad 1,5 m stačí základ z betónu 0,3-0,4 m. Vysokú opornú stenu uvítate u veľkých svahov, pomôže pri budovaní terasy alebo schodov.

Nízke múriky

Betónové bloky na oporné múry môžete využiť tiež na nízke múriky, ktorými len podčiarknete ráz záhrady alebo spevníte skalku. Betónové múry môžete nechať Orust tiež popínavými rastlinami, čím je ľahko a rýchlo skryjete pred zrakmi hostí. Múrik stačí do výšky 80 cm, potom sa stavia na sucho, nie je potreba budovať betónový základ.

Betón je moderný

Betónové bloky v záhrade nie sú ničím výnimočné. Oporné múry môžete využiť tiež pre vybudovanie kompostu, ktorým ho oddelíte od úžitkovej časti záhrady. Betón je veľmi moderný a ekologický materiál, navyše je veľmi lacným a efektívnym riešením pre spevnenie svahu. Betón využijete v záhrade aj v podobe dlažby, betónových palisád. Vyskúšať môžete tiež betónové tvarovky, ktoré možno takisto zasypať zeminou a osadiť rastlinami.

Oporné múry využijete aj na stavbách

Pri stavebných prácach môžete tiež oceniť pevnosť a stabilnosť oporných múrov. Pomôžu zaistiť, aby sa zosunuli ornice nezosúvala pri nepriaznivom počasí nadol. Oporné múry pomôžu tiež olemovať príjazdovej cesty a parkoviská. Využitie je skutočne bohaté. Môžete s nimi tiež vystavať jednoduchý plot, napríklad okolo komerčných budov.

Kontaktní formulář

Meno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefónné číslo
Zadejte telefon
Predmet*
Zadejte předmět zprávy
Správa*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, ze nie ste robot:
Potvrďte, že nejste robot.