20.4.2017

Nájsť dnes lacné bývanie, ktoré nebude smrsknuté do pár metrov štvorcových, je fuška. Ovšem dá sa to. Nesmiete ale premýšľať príliš konzervatívne.

Lacnejšie bývanie

Mobilné domy sú aj v súčasnosti považované za mierne vylepšené karavany. A to aj keď sa dnes dajú zaobstarať verzie, ktoré znesú porovnanie s třípokojovým bytom. Bežne sa tieto obydlia používajú po celom svete, hlavne na západnej pologuli, teda v tej solventnejší časti sveta. Ich výhodou, okrem nízke ceny, je ako už názov napovedá, mobilita. Nepřestěhováváte sa do iného domu, ale so svojím domom. Samozrejme je nutné mať vlastný pozemok, nemôžete s domom štát, kde sa vám zachce. Ovšem nemusí sa jednať o stavebnú parcelu, čo značne znižuje cenu pozemku.

Výborne zariadené

Mobilný dom bežne zaobstaráte kompletne zariadený. Súčasťou interiéru sú všetky nevyhnutnosti, ktoré sú dnes brány v našej krajine ako štandard. Nechýba tak postele, skrine, stoličky, sedačky, skrátka všetok mysliteľný nábytok. Bežná je aj elektrická rúra, kávovar a samozrejme nesmie absentovať ani chladničky. Nie každý predajca samozrejme ponúka kompletne vybavené bývanie, ale vzhľadom k dnešnej veľkej konkurencii, tých, čo predávajú iba holé domy, je iba minimum.

Alternatíva

Existuje aj iná varianta mobilného domu, montovaný dom. Ten už nie je zariadený na rolovanie, musí byť dovezený. Inak sa ale jedná stále o lacnejší možnosť ako kúpa vlastnej rodinnej vilky. Drahšie verzie sú používané prevažne k celoročnému bývanie, lacnejšie typy môžu slúžiť napríklad na rekreáciu. Ak potrebujete pracovné priestory, treba kancelária, je toto ideálna voľba za priaznivú cenu.

Kvalitné zateplenie

Mobilné domy novej generácie, či už majú kolesá alebo nie, sú napospol moderne zateplené. To neznamená iba úsporu za vykurovanie, ale hlavne možnosť používať ich aj v zime. A to nielen na bývanie, ale aj k práci.

Kontaktní formulář

Meno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefónné číslo
Zadejte telefon
Predmet*
Zadejte předmět zprávy
Správa*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, ze nie ste robot:
Potvrďte, že nejste robot.