18.4.2017

V USA, Nemecku či Fínsku sú montované domy veľmi populárne. Napriek tomu, že majú montované domy rad výhod, nie sú u nás zďaleka tak rozšírené. Dôvodom sú napríklad mylné informácie o vlastnostiach dreva či betónových prefabrikátov. Prečo si zaobstarať montovaný dom?

1. Pevná cena

Jednotlivé montované domy sa vyrába v továrňach a následne sú na miesto určenia dovezené na stavenisko. Mobilný dom z betónových prefabrikátov má presne stanovenú cenu. U montovaného domu tak máte istotu, že nezaplatíte nič navyše, než ste dostali v cenovej kalkulácii.

2. Rýchla výstavba

Ďalším z dôvodov, prečo si zaobstarať mobilný dom, je rýchla výstavba. Postaviť dom z betónových prefabrikátov môžete mať k dispozícii v poriadku niekoľkých týždňov. Montovaný dom nevyžaduje zazimovanie ako klasická murovaná stavba.

3. Viac obytného priestoru

Mobilné domy sú vyrobené z tenších materiálov, než je klasická tehla. Vnútorný priestor vám poskytne viac obytného priestoru. V montovanom domu získate oproti murovanému domu 10-15% obytnej plochy navyše.

4. Každý dom je originál

Každý montovaný dom je úplne originálne riešenie. Môžete si ho nechať vyrobiť na mieru. Môžete si vybrať farbu, materiál i vnútorné vybavenie. V katalógoch stavebných firiem nájdete radu typových domov. U montovaných domov si môžete vďaka stovkám rôznych variantov prispôsobiť bývania svojim potrebám.

5. Stavba nie je závislá od počasia

Postup výstavby murovaného domu závisí predovšetkým od počasia. U predpripravených montovaných dielov nečakáte, až vám uschne betón. Jednotlivé diely sa vyrába v továrni, kde je zabezpečený kompletný servis. Samotná výstavba na pozemku potom nezávisí od počasia. Obmedzenie ste len v prípade nanášania omietky.

Kontaktní formulář

Meno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefónné číslo
Zadejte telefon
Predmet*
Zadejte předmět zprávy
Správa*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, ze nie ste robot:
Potvrďte, že nejste robot.