14.4.2017

Pohyblivé domy, garáže i pracoviská dnes zažívajú žatvy. Sú cenovo zaujímavejšie ako tradičné usadlé stavby, ale nie na úkor pohodlia.

 

Lepšie ako paneláky

Bývame v panelákoch, ktoré neponúkajú práve veľa komfortu. Za obytné priestory v týchto králikárňach sa dokonca koľkokrát platí viac, než za nedostatkové byty v bytových domoch. Bývať tak v dome zostavenom z betónových blokov nie je nič závideniahodné. Za rovnaké peniaze môžete žiť vo vlastnom dome a mať tak oveľa viac súkromia. Stačí si zaobstarať pozemok a na ňom si nechať zaparkovať mobilný dom. Ide o kompletne zariadené bývanie na kolieskach, ktorého izby sú minimálne porovnateľné s miestnosťami, ktoré sú v panelákoch bežné.

 

Mobilné garáže

Mobilné sú dnes už aj garáže. Aj keď s tými je to trochu zložitejšie. Nemajú kolesá, nedajú sa teda ťahať. Vždy ich budete musieť previezť pomocou dodávky, respektíve valníka. Oveľa ľahšie je montovaná garáž zostavená z plechových či drevených dielcov. Montuje sa na mieste. Betónovú garáž vám dovezú vcelku a už kompletne vybavenú, len sa umiestni pomocou žeriavu na betónové podložie. Oba typy sa hojne využívajú a pomaly nahrádzajú konvenčné tehlovej garáže.

 

Miesto k práci

Moduly z betónu sa dajú využiť aj ako pracovisko. Nejde síce o žiadne veľké výrobne, ale ako administratívne budovy sa výborne osvedčili. Stačí dať len niekoľko modulov k sebe a máte pracovné miesto pre niekoľko ľudí. Je to násobne lacnejšie metóda než si prenajať či dokonca nechať postaviť vlastné kancelárske priestory tradičnou metódou.

 

Zabudnite na zvyky

Mnoho ľudí môže mať problémy využívať možnosti mobilného domu či si zaobstarať na záhradu montovanú garáž. Je to pochopiteľné, ale úplne zbytočné a z finančného hľadiska aj hlúpe. Prefabrikované priestory sa budú v budúcnosti presadzovať ešte oveľa viac.

Kontaktní formulář

Meno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefónné číslo
Zadejte telefon
Predmet*
Zadejte předmět zprávy
Správa*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, ze nie ste robot:
Potvrďte, že nejste robot.